Komunikacja kryzysowa – przygotowanie i zarządzanie sytuacją kryzysową

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo jest o kryzys, który może dotyczyć produktów, działalności operacyjnej firmy, działań marketingowych a w dużej mierze także zachowania i postępowania organizacji czy osoby (może to być osoba znana (celebryta), prezes, czy dyrektor marketingu).

Odbiorcy produktów i usług, inne podmioty rynkowe, czy różnorodni interesariusze oczekują przede wszystkim otwartości i empatii, których brak może skutkować negatywnymi efektami podejmowanych działań.

Mimo że nie możemy zapobiec niektórym wydarzeniom, na pewno można i warto się na nie przygotować. Wśród najczęstszych kryzysów, z jakimi może zmierzyć się organizacja to katastrofy środowiskowe, kryzysy technologiczne, umyślne działania na szkodę organizacji ze strony pracowników i osób trzecich, przemoc i molestowanie, zatrucia osób, ataki terrorystyczne, wycieki informacji i danych, a także naruszenie zabezpieczeń (cyberprzestępczość). Kryzysy zdarzają się nawet najlepszym, dlatego szybka reakcja jest w takich sytuacjach niezbędna i oczekiwana. Przemyślana i odpowiednia do zagrożenia reakcja to klucz do zapewnienia ciągłości działania.

Questia posiada ugruntowane rynkowe doświadczenie poparte licznymi przypadkami w zakresie wsparcia organizacji i osób w sytuacjach kryzysowych. Usługi świadczymy w ramach pakietu CrisisResponse™, obejmującego bieżące doradztwo, wypracowanie narracji, stałe monitorowanie i dobór narzędzi dopasowanych do konkretnej sytuacji.

W ramach przygotowań do nieprzewidzianych zdarzeń proponujemy pakiet działań pod nazwą BeReady™, obejmujący przeprowadzenie analizy potencjalnych zagrożeń, opracowanie planów awaryjnych oraz szkolenia.

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia w zakresie budowy, umacniania i obrony wizerunku. Podpowiemy, kiedy się wypowiadać, a kiedy zachować milczenie, z kim się kontaktować, a kogo unikać. Przykłady naszych działań w zakresie zarządzania sytuacją kryzysową znajdziesz w sekcji „Projekty”. Zadbaj o swoje najcenniejsze aktywo – swoją reputację, ponieważ liczy się efektywna komunikacja.

Zadzwoń lub napisz do nas już dziś, abyśmy mogli zaprezentować Ci dopasowaną do potrzeb propozycję.

  • ZARZĄDZANIE KOMUNIKACJĄ W KRYZYSIE
  • ZARZĄDZANIE KOMUNIKACJĄ W SYTUACJACH TRUDNYCH (ISSUE MANAGEMENT)
  • PRZYGOTOWANIE DO ZARZĄDZANIA SYTUACJĄ KRYZYSOWĄ
  • SZKOLENIA
  • SYMULACJE KRYZYSOWE
  • MANUAL ZARZĄDZANIA W KRYZYSIE
  • OCENA KAMPANII MARKETINGOWYCH I REKLAMOWYCH POD KĄTEM WYSTĄPIENIA SYTUACJI KRYZYSOWEJ
  • DORADZTWO STRATEGICZNE